Hľadáme tipérov!

Plánuje práve niekto z vašich známych predaj nehnuteľnosti? Odporučte ma tomu, kto hľadá dobrú realitnú kanceláriu! Za moju prácu sa určite nebudete musieť hanbiť a navyše
si tak môžete zaujímavo privyrobiť. Staňte sa mojim tipérom!

Kto je tipér?
Tipér má kontakt na osobu, ktorá potrebuje službu. Sprostredkuje prvý kontakt medzi sprostredkovateľom a potencionálnym klientom. Odporúča služby konkrétneho sprostredkovateľa. Ide o príležitostný obchodný vzťah, alebo sa tipér venuje svojej činnosti aktívne a vstupuje tak na trh svojou proaktívnou činnosťou. Tipérom môže byť ktokoľvek, fyzická osoba, ale aj obchodné spoločnosti. Tipér využíva svoje kontakty a informácie, ktoré následne posúva sprostredkovateľovi.

Podmienky spolupráce
V praxi sa považuje za tip priame odporúčanie služieb s následným uzatvorením obchodu. Uzatvorením obchodu sa rozumie podpísanie zmlúv a dohôd, ktoré sú predmetom sprostredkovania. Tipér si môže privyrobiť 150 až 300 eur za jeden tip.

Ako to teda funguje?

2.png

Povedané polopatisticky, treba spojiť predávajúceho s našou realitnou kanceláriou. V prípade, že naše stretnutie skončí podpísaním dohody o výhradnom zastúpení pri predaji nehnuteľnosti, vzniká Vám nárok na vyplatenie prvej časti tipérskej odmeny. Nárok na vyplatenie zvyšnej časti tipérskej odmeny vzniká po predaji nehnuteľnosti, teda po podpísní kúpno-predajnej zmluvy.

V prípade otázok sa na nás neváhajte obrátiť prostredníctvom ktoréhokoľvek z našich kontaktov. Tipérov nikdy nie je dosť!

Kristína Čulíková